Bijeljinci remizirali sa “rudarima” za ovjeru prvog mjesta

25.11.2023. - Sport

Semberski prvoligaš dočekaće proljećnu polusezonu na liderskoj poziciji.

Responsive image

Ekipa Velibora Đurića remizirala je ove subote sa Rudar Prijedorom (1:1) na gostujućem terenu, što joj je bilo dovoljno za ovjeru prvog mjesta, uz tri boda više od Laktaša:

RUDAR PRIJEDOR – RADNIK 1:1 (0:1)

/Pekija 81 – Stjepanović 5/

Do prednosti u gradu na Sani stigli su gosti, već u petom minutu, golom Slavena Stjepanovića, ali je bod u Prijedoru, pogotkom u 81. minutu, ostavio kapiten prijedorskog tima Nemanja Pekija.

U isto vrijeme, drugoplasirani Laktaši su takođe odigrali neriješeno, sa Leotarom u Trebinju, pa je bodovna razlika između Radnika i Laktaša, sa kojom se ušlo u ovo kolo, ostala nepromijenjena.

Iako su odigrani svi mečevi posljednjeg, 17. kola jesenje polusezone, tačka na fudbalsku jesen u Republici Srpskoj biće stavljena 1. decembra, kada će se u zaostaloj utakmici 16. kola na Gradskom stadionu u Banjaluci sastati BSK i dubički Borac.

Prvoligaško takmičenje FS RS nastavlja se početkom marta mečevima 18. runde.

Rudar Prijedor – Radnik 1:1 (0:1)

Slavija – Željezničar Sport tim 1:1 (0:0)

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!