Djevojčice brojnije od dječaka

23.06.2026. - Aktuelno

U Republici Srpskoj u protekla 24 časa rođeno je 25 beba – 16 djevojčica i devet dječaka, rečeno je u porodilištima.

Najviše beba rođeno je u Gradišci sedam, potom u Banjaluci šest, u Doboju, Zvorniku, Bijeljini i Nevesinju dvije, te u Prijedoru, Foči, Trebinju i Istočnom Sarajevu po jedna.

U Gradišci je rođeno pet djevojčica i dva dječaka, u Banjaluci po tri djevojčice i tri dječaka, u Doboju dvije djevojčice, u Zvorniku, Bijeljini i Nevesinju po jedna djevojčica i jedan dječak, u Prijedoru, Trebinju i Istočnom Sarajevu po jedna djevojčica, a u Foči dječak.

Izvor: Srpskainfo