Zrinjski siguran u Gabeli protiv GOŠK-a

26.11.2023. - Sport

Fudbaleri Zrinjskog savladali su danas na stadionu “Perica Pero Pavlović” u Gabeli ekipu GOŠK-a u utakmici 15. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

fudbal

Aktuelni šampioni Bosne i Hercegovine slavili su uvjerljivim rezultatom 5:1 i tako se probili na drugo mjesto na tabeli sa samo četiri boda zostatka za prvoplasiranim Borcem.

“Plemići“ su poveli već u 10. minutu kada je kapiten gostiju Nemanja Bilbija pogodio iz jedanaesterca. Vodstvo je u 37. udvostručio Tomislav Kiš je u 37. minutu, a sa tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Na novi pogodak čekalo se do 47. minute kada je Tarik Ramić pogodio svoj prvenac ove sezone za 3:0. U 81. minuti na semaforu je pisalo 4:0, a ponovo je precizan bio Nemanja Bilbija.

Dvije minute kasnije Zrinjski dolazi do petog pogotka preko Franka Sabljića, dok su domaći utješni gol postigli u 85. minuti preko Riada Šuta.

Izvor: Nezavisne / Autor: Vedran Radenović