Borac na kraju bajkovite jeseni postavio novi rekord

15.12.2023. - Sport

Fudbaleri Borca pobjedom su zaokružili skoro pa savršenu jesenju polusezonu u Premijer ligi BiH.

fudbal

U okviru 18. kola Banjalučani su večeras u gostima savladali ekipu Posušja sa 2:0. Za bajkoviti odlazak na zimsku pauzu pobrinuli su Alen Jurilj koji je mrežu domaćih zatresao u 5. minuti i Zoran Kvržić koji je u 74. minuti postavio konačan rezultat.

Kada se sumiraju utisci ove jeseni dolazimo od impresivnih brojki Velikana iz Platonove. Crveno-plavi su od moguća 54 boda osvojili 45 što je novi rekord BiH prvenstva kada je u pitanju bodovni bilans u prvom dijelu sezone. Poraženi su tek na startu sezone od Željezničara, a od tada su nanizali čak 17 utakmica bez poraza što je najveći niz nepobjedivosti u istoriji kluba.

Borac se tako učvrstio na prvom mjestu na tabelu sa 45 bodova i sada može na miru pratiti duel prvih pratioca, Zrinjskog i Sarajeva koji svoj duel igraju u ponedjeljak. Zrinjski trenutno ima 35, a Sarajevo 33 boda. Bilo kako bilo, puleni Vinka Marinovića sigurno će povećati prednost nad jednom od ove dvije ekipe.

Naredni meč Premijer lige BiH Borac igra u februaru naredne godine protiv Tuzle Siti.

Izvor: Nezavisne / Autor: Edin Spržo / Foto: Nezavisne