Uprkos povredi osvojila bronzu

15.02.2024. - Sport

Najbolja sportistkinja Bosne i Hercegovine Lana Pudar (18) danas je u Kataru u Dohi plivala finalnu utrku u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u plivanju.

plivanje

Nakon uspješnih kvalifikacija i polufinala Lana je danas u finalnoj utrci zauzela treće mejsto.

Prije prvenstva mlada Mostarka je imala problema sa lakšom povredom ramena, tako da je i sam ulazak u finale pokazatelj da se nalazi u samom vrhu svjetskog plivanja bez obzira i na probleme prije samog nastupa.

Zbog povrede Lana je sa svojim timom odlučila da samo nastupa na 200 metara delfin u Dohi koja je njena najbolja disciplina.

Prije toga, otkazala je učešće na 100 metara delfin, a jedan od razloga i pomenuta povreda ramena.

Sve u svemu, Lani je prvenstvo došlo kao jaka priprema za glavni cilj sezone koji je u mjesecu augustu.

Naravno, najbolja plivačica BiH će braniti boje Bosne i Hercegovine na Olimpijskim igrama u Parizu, gdje vjerujemo u najbolju Laninu utrku.

Nakon Dohe, najbolja sportisktinja BiH sa svojim timom nastavlja pripreme za nastavak sezone.

Na kraju podsjetimo na učinak Lane Pudar u kvalifikacijama i polufinalu prvenstva u Dohi.

Najbolja plivačica BiH je nastupila u trećoj kvalifikacionoj utrci koju je završila na trećem mjestu u vremenu 2:11.05 što je bilo ukupno osmo vrijeme kvalifikacija.

Što se tiče polufinala završila je na četvrtom mjestu u vremenu 2:09:42 i u finale prošla po vremenu, imala je osmo vrijeme polufinala, prenosi Supersport.

Izvor: Srpska info