Premijerligaši pred finalom

10.04.2024. - Sport

Klubovi koji se takmiče u Premijer ligi BiH, Sloga i Zvijezda 09, napravili su veliki korak ka finalu Kupa Republike Srpske “Dr Milan Jelić” nakon što su slavili pobjede u prvim utakmicama polufinala najmasovnijeg takmičenja.

Dobojlije su trijumfovale rezultatom 2:1, na gostovanju kod Borca u Kozarskoj Dubici, a sve golove na meču postigli su igrači doamćeg tima.

Tragičar susreta bio je Nikola Mitrović koji je postigao dva autogola, prvi u 17, a drugi u 62. minutu utakmice dok je Mladen Zgonjanin u 22. minutu bio strijelac za Dubičane i ostavio im kakvu-takvu nadu da mogu napraviti iznenađenje u revanšu i po prvi proći u finale.

Ekipa iz etno-sela Stanišići pobijedila je Sutjesku iz Foče sa 1:0, na svom terenu u Ugljeviku. Junak susreta bio je Aleksa Raca koji je u 44. minutu postigao pogodak, ispostaviće se jedini na utakmici.

Revanš utakmice zakazane su za 8. maj od 16:30 časova u Doboju, odnosno Foči.

Izvor: Glas Srpske / Autor: Milan Zubović / Foto: Kup RS