Mega nanijela drugi vezani poraz Igokei

25.12.2023. - Sport

Košarkaši Igokee upisali su drugi vezani poraz u ABA ligi, a četvrti u sezoni. Nakon Cibone, Aleksandrovčani su večeras u okviru 13. kola u gostima poraženi od ekipe Mege. Domaćin je slavio sigurnu pobjedu od 92:76. Igokea je sada na skoru 9-4, a Mega je sada na omjeru 6-7.

košarka

Prva dionica nije nagovještavala ovakav ishod jer je Igokea imala plus 5 (24:19). Ipak, u naredne dvije četvrtine uslijedio je veliki pad u igri tima Vladimira Jovanovića. Mega je drugi kvartal dobila sa 22:13, a treći sa 30:16 čime je praktički riješila pitanje pobjednika uoči posljednjih 10 minuta u kojima nije bilo nikakve neizvjesnosti.

U pobjedničkom timu Stefan Miljenović je ubacio 24 poena, a sjajan je bio i Nikola Topić sa 18 poena uz  devet asistencija i šest skokova. Kod Igokee bolji od ostalih su bili Nikola Marić sa 14, te Stefan Mudi i Dragan Milosavljević sa po 13 poena. U narednom kolu 30. decembra gostuje Crvenoj zvezdi.

Izvor: Nezavisne / Autor: Edin Spržo / Foto: Nezavisne