Radnik poražen u Češkoj

22.11.2023. - Sport

Odbojkaši Radnika poraženi su u prvoj utakmici šesnaestine finala CEV Kupa. Češka ekipa Kladno bila je prejak protivnik i slavila je sa 3:0.

Radnik

Izuzetno iskusna češka ekipa je u sva tri seta pokazala svoj kvalitet ne dozvoljavajući šampionu BiH da opasnije zaprijeti.

Sredinom prvog seta su uspjeli da se odlijepe, steknu šest poena prednosti (14:8) a zatim su to znalački sačuvali i došli do prednosti 25:18.

U drugom setu sličan scenario. Radnik je držao priključak do 16:18 kada domaći tim pravi seriju 3:0 kojom dolazi do odlučujuće prednosti pa je ovaj period dobio sa 25:19.

U trećem setu Kladno je bio najubjedljivije i slavilo je sa 25:15, te je tako ostvarilo maksimalnu pobjedu u prvom meču. Najefikasniji u bijeljinskom timu bio je Adi Osmanović sa 10 poena. Revanš je za sedam dana.

Izvor: Glas srpske