Večeras je u Centru za kulturu „Semberija“ organizovan jedan u nizu koncerata povodom krsne slave SKUD – a „Semberija“ – Vidovdana.
Direktor SKUD-a „Semberija“ Branka Savčić Marković izrazila je ponos i zadovoljstvo činjenicom da SKUD „Semberija“ svoje dugogodišnje prijateljstvo sa KUD -om „Abrašević“ iz Kraljeva kruniše bratimljenjem.

Željko Đukanović, šef Velikog narodnog orkestra SKUD-a „Semberija“ kaže da se večerašnjim koncertom, na simboličan način, spajaju dvije obale Drine, jer je Bijeljini u goste došao KUD „Abrašević“ iz Kraljeva s kojim bijeljinski SKUD „Semberija“ ima dugogodišnjuplodnu saradnju.

Uroš Baltić, upravnik KUD „Abrašević“ Kraljevo kaže da kraljevački folkloraši već treći put gostuju u Bijeljini.
„Ovdje se osjećamo kao kod kuće. Naši domaćini su fenomenalni, dugo sarađujemo i neprekidno održavamo kontakte. Naše društvo trenutno broji trinaest folklornih grupa. Imamo stariji mješoviti hor, dječiji hor, dramsku sekciju, muško – žensku pjevačku grupu, etno – grupu, moderan balet i tango. Što se tiče folklora, imamo više od petsto igrača. Večeras smo u nešto manjem sastavu, jer za nedjelju pripremamo obilježavanje velikog jubileja – 100 godina KUD-a „Abrašević“. Čast nam je što smo večeras ovdje u Bijeljini i što ćemo obaviti bratimljenje povodom velikog jubileja i u godini našeg velikog jubileja“, izjavio je Uroš Baltić.
Bijeljina.com