Na deponiji Uborak jutros se ponovo aktivirao požar. Na snimku s lica mjesta se vidi veliki oblak dima koji se diže iznad deponije.
“Jutros se na deponiji Uborak ponovo aktivirao požar oko 7:50. Pored dva vozila koja su već bila na licu mjesta, poslana su još dva, a u planu je uključiti još”, potvrđeno je za “Avaz“.
Podsjećamo, juče su se užareni dijelovi deponije zasipali šljunkom kako bi se spriječio dotok kisika i mogućnost ponovnog izbijanja požara.