Vest Hem odbranio London

22.09.2023. - Sport

Fudbaleri TSC-a debitovali su u grupnoj fazi Lige Evrope i to porazom od Vest Hema u Londonu rezultatom 3:1 (0:0)

Fudbaleri TSC poraženi su u prvom kolu Lige Evrope od Vest Hema u Londonu, rezultatom 1:3.

Hrabro su fudbaleri iz Bačke Topole ušli u meč, nisu se uplašili favorizovanog protivnika.

I takva hrabrost se isplatila, odmah na startu drugog poluvremena, kada je u Londonu nastao muk. U 48. minutu Petar Stanić dovodi u prednost fudbalere TSC.

Krenuli su domaći da napadaju, sve više stezali obruč, a onda su za 4 minuta uspjeli da preokrenu rezultat u svoju korist. Prvo je Nemanja Petrović postigao autogol za izjednačenje Čekićara, da bi kompletan preokret režirao Mohamed Kudus u 70. minutu susreta, prenosi Srpskainfo.

Ugasile su se tada sve nade ekipe Žarka Lazetića da u istorijskom meču dođu do, bar boda.

Konačan rezultat postavio je Tomas Souček golom u 82. minutu susreta. Ipak neće fudbaleri TSC London napustiti pognute glave. Bilo je i očekivano da tako veliki klub kao što je Vest Hem dođe do pobjede, ali su igrači TSC pokazali veliku želju na terenu.

U drugom kolu u Bačku Topolu dolazi ekipa Olimpijakosa, pa će to biti prilika za isktorijske bodove za ovu ekipu u evropskim takmičenjima.

IzvorAgencije/FOTO:Instagram