Semberac postigao četiri pogotka u prvom meču za Fiorentinu

12.07.2022. - Sport

Luka Jović je dao četiri gola za Fiorentinu u svom prvom meču u ljubičastom dresu! Na prijateljskom meču protiv Real Vićence je pokazao zbog čega ga je italijanski klub toliko želio.

Srpski napadač ušao je u igru u drugom poluvremenu i odmah pokazao šta zna i umije – postigao je četiri gola za 28 minuta! Prvi pogodak dao je u 56. minutu sa penala za 3:0, zatim je Džonatan Ikone zatresao mrežu, a onda je Luka dao tri gola u nizu. Upisao se u strijelce u 68, 79 i 84. minutu. Izgleda da je dodatni motiv za njega bila činjenica da potivnik ima riječ Real u imenu…

Imao je u nastavku priliku i za peti pogodak, ali su defanzivci Vićence i njihov golman uspjeli da ga spriječe u tome. Neće morati mnogo da čeka za nastavak golgeterske serije, pošto 22. jula Fiorentina igra sa Trentom, pa dan kasnije sa Triestinom.