Real savladao Liverpul za 14. trofej Lige šampiona

28.05.2022. - Sport

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Ligu šampiona za sezonu 2021/2022. nakon što su večeras u finalu savladali Liverpul rezultatom 1:0.

Madriđani su i do večeras bili najtrofejniji klub u istoriji najelitnijeg evropskog fudbalskog takmičenja sa osvojenih 13 titula prvaka u odigranih 16 finala, da bi večeras u svoju istoriju pripisali još jednu.

Strijelac jedinog gola bio je Vinisijus Žunior u 59. minuti meča.

Liverpul je u prvom poluvremenu krenuo dosta dobr, dominirao je čitavo prvo poluvrijeme, a Real je taj koji je uspio da zatrese mrežu Alisona.

Ipak, nakon skoro 3 minute čekanja odlike VAR-a, gol je poništen zbog ofasjda, u kom se našao kapiten Reala Benzema.

Takođe, najzaslužniji za trofej Madriđana bio je golman Kurtoa, koji je imao nekoliko sjajnih odbrana, sačuvavši svoju mrežu netaknutu.

Liverpulu je ovo bilo 10. finale Lige prvaka, a pehar su podizali šest puta.

Izvor:Nezavisne /Foto:Tanjug/AP