Orlovi u suzama zbog poraza u finalu SP

10.09.2023. - Sport

Košarkaši Srbije osvojili su drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Manili nakon što su poraženi u finalu od Njemačke rezultatom 77:83.

“Orlovi” nisu mogli da sakriju suze nakon poraza. Dali su sve od sebe da dođeu do zlata, ali nije išlo. Lišeni pomoći Ognjena Dobrića koji je izvrnuo skočni zglob u trtećem minutu utakmice pa se njegov izostanak mnogo osjetio. Nijemci su upisali i sedmu pobjedu na ovom Mundobasketu kojeg su završili bez poraza i prvi put sasvim neočekivano stigli do prve titule šampiona svijeta. Denis Šreder bio je eneigma za “orlove” i susret je završio sa 28 poena dok je Franc Vagner imao 19, a Johanes Vojtman 12. Kod Srbije Aleksa Avramović je postigao 21 poena, Bogdan Bogdanović 17, Filip Petrušev deset dok je potpuno bio iskuljučen Nikola Milutinov koji je imao samo dva poena, a Marko Gudurić nije pogodio nijednu trojku iz četiri pokušaja.

Četvrta četvrtina

77:83 Šreder pogodio dva slobodna bacanja. 0,3 do kraja

Gudurić izgubljena lopta nakon promašaja trojke Avramovića. 0,14 do kraja

77:81 Šreder 0,21 do kraja. Tajm aut Pešić

77:79 Gudurić pogodio oba penala 0,40 do kraja

75:79 Šreder pogodio penal

Gudurić promašio trojku iz kornera za egal nakon što je Bogdanović ukrao loptu Šrederu… 0,48 do kraja

75:78 tri vezana penala Avramovića, 1,21 do kraja

72:78 Avramović trojka 1,50 do kraja

69:76 – 2.07 do kraja. Srbija u teškoj situaciji. Tajm aut Pešić

69:76 trojka Vojtman

69:73 trojka Avramovića

Dvije dobre odbrane “orlovi” nisu materijalizovali zbog brzopletosti

33. minut – 64:71 Petrušev. Tajm aut Gordi Herbert

62:71 trojka Avramovića koji je izborio faul u napadu

59:69 zakucavanje Avramovića nakon kontranapada

Treća četvrtina

Košarkaši Srbije loše su odigrali treću četvrtinu, naročito u napadu jer su postigli samo deset poena, a primili 22. “Orlovi” se muče u napadu, sudije “žmire” na grubu igru Nijemaca koji imaju 12 poena prednosti u finalu Svjetskog prvenstva (69:57).

Bogdanović 17 poena, Marinković i Nikoa Jović po devet. Šreder 23 kod Nijemaca.

55:64 Gudurić pogodio dva slobodna bacanja

53:64 vodi Njemačka. Srbija dala samo šest poena u trećem periodu. Pešić zove tajm aut

Davidovac maši dva slobodna bacanja

53:62 Nijemci imaju +9

Sudije ne sviraju očigledan prekršaj nad Milutinovim

28. minut – 53:59 Njemačka vodi sa šest razlike što je njihova najveća prednost

Diskutabilna odluka sudija koje su svirale faul Avramovića nad Šrederom prilikom pokušaja za tri poena. Nijamac je koljenom udario srpskog igrača u kuk i rukom po glavi. Epilog, Šreder ima tri slobodna bacanja nakon što su sudije gledale snimak.

25 minut – 53:55 Prvi poeni Nikole Milutinova na meču i to sa linije slobodnih bacanja. Centar Srbije je “odsječen” od ostatka ekipe kojeg odlično čuvaju.

Velika borba sa malim brojem poena. Velika nervoza kod obje ekipe

49:49 Bogdanović – prvi poeni Srbije u drugom poluvremenu nakon dva minuta igre

U drugo poluvrijeme finalnog susreta Svjetskog prvenstva Srbija će ući bez povrijeđenog Ognjena Dobrića koji se nije zagrijavao pred nastavak meča.

Druga četvrtina

Kraj druge četvrtine (47:47). Velika bitka viđena je u drugih deset minuta utakmice finala Svjetskog prvenstva. Srbija je većim dijelom bila u prednosti, ali su Nijemci stigli i poveli u posljednjim minutama. Bogdanović 15 poena, Marinković devet, Nikola Jović sedam. Kod Nijemaca Šreder i Franc Vagner imaju po 14 poena.

42:43 trojka Šredera. Vodi Njemačka. Tajm aut Pešić

16 minut – 42:38 Bogdanović trojka nakoin ukradene lopte Petruševa i polukontre Srbije

35:33 zakucavanje Filipa Petruševa

31:30 trojka Bogdanovića

13'Tajm aut. Svetislav Pešić

Dobrić se vratio iz svlačionice. Postoji šansa da se vrati u igru

28:25 Vodi Srbija, Njemačka počela drugu četvrtinu bez Denisa Šredera

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine. Srbija vodi 26:24. Srbija pogodila četiri trojke iz osam pokušaja. Vanja Marinković ubacio devet poena, Nikola jović sedam, Bogdan Bogdanović pet. Kod Nijemaca po pet poena dali su Andreas Obst, Franc Vagner i Johanes Fojtman.

22:19 Trojka Nikola Jović

19:16 Marinković trojka

16:14 Bogdanović trojka, 25 utkmica na SP na kojoj je ubacio barem jednu trojku

Navijači Srbije daju glasnu podršku svojim ljubimcima u dvorani

9:7 Bogdanović polaganje

7:7 Trojka Vojtmana

3’ Problem za Srbiju, Ognjen Dobrić izvrnuo desni skočni zglob, iznijet sa terena

5:0 Nikola Jović zakucavanje

3:0 Stefan Jović, Bogdan Bogdanović poljubio loptu koju je uhvatio nakon poena

Izvor: Glas srpske