Francuzi idu u polufinale!

10.12.2022. - Sport

England's Harry Kane, left, jumps for the ball with France's Aurelien Tchouameni during the World Cup quarterfinal soccer match between England and France, at the Al Bayt Stadium in Al Khor, Qatar, Saturday, Dec. 10, 2022. (AP Photo/Francisco Seco)

Francuzi idu u polufinale u Kataru! Savladali su vječitog rivala reprezentaciju Engleske rezultatom 2:1, a heroji Trikolora bili su Žiru i Tšuameni.

Englezi imaju za čime da žale. Vratili su se u meč nakon vanserijskog gola mladog Tšuamenija preko penala. Sa bijele tačke bio je precizan kapiten Kejn koji je savladao kolegu iz Totenhema Lorisa.

England's goalkeeper Jordan Pickford is beaten by a header from France's Olivier Giroud to scores his side's second goal during the World Cup quarterfinal soccer match between England and France, at the Al Bayt Stadium in Al Khor, Qatar, Saturday, Dec. 10, 2022. (AP Photo/Christophe Ena)

Englezi su propustili dvije velike prilike. Kazna je uslijedila u 78. minutu meča, realizator je bio najiskusniji u dresu Francuske žiru.

Međutim, nekoliko minuta kasnije ponovo penal za Engleze. Ponovo se odluke prihvata kapiten Hari Kejn, ali šalje loptu daleko iznad prečke.

Francuska će u polufinalnom meču da se susretne sa Marokom.