Borac osvojio istorijski bod protiv Panatinaikosa na startu Konferencijske lige

04.10.2024. - Sport

Istorijska noć za Borac! U premijernom nastupu u grupnoj fazi Lige konferencije Banjalučani su osvojili prvi bod remijem protiv slavnog Panatinaikosa 1:1. Odigrali su crveno-plavi sjajan meč i nastavili niz uspjeha u Evropi.

Panatinaikos je poveo iz prve šanse. U 11.minutu ubacio je Filip Mladenović a na pravom mjestu se našao Tasos Bakasetas koji šalje loptu u mrežu.

Primljeni gol nije poremetio domaći tim. Zaigrao je Borac još hrabrije, a prvi je zaprijetio Enver Kulašin koji je šutirao pored gola u 21.minutu.

Nastavio se pritisak domaćih koji su pokušali doći do izjednačenja preko Đorđa Despotovića u 25. minutu. Napadač je odlično izveo slobodan udarac i malo bio neprecizan.

Pokušao je zatim Jurah Karolina.

Banjalučani su još hrabrije krenuli u mastavku i to im se isplatilo u 50.mimutu.

Kapiten Borca Sebastijan Erera je ubacio, Đorđe Despotović je sjajno reagovao i pogodio za erupciju oduševljenja na Gradskom stadionu.

Bio je to prvi istorijski gol Borca u grupnoj fazi a Despotović se tako upisao među velikane.

Mogao je Borac ubrzo i do prednosti ali je pokušaj Erere izblokiran.

Ulazak Tetea unio je živost u igru gostujućeg tima a upravo je Brazilac pogodio stativu u 72.minutu.

U finišu se pojačao pritisak Panatinaikosa a Mladenović je imao odličnu priliku. Majers se bacio i izblokirao.

Ovim remijem Borac je zaradio dodatnih 133 000 evra u Evropi.

Izvor: Bl portal