Njemačka pobjedom u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

29.06.2024. - Sport

Reprezentacija Njemačke će igrati u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, pošto je pobijedila Dansku sa 2:0.

Neobično fudbalsko veče u Dortmundu, u kojem je bilo svega pomalo.

Već na početku meča, Nijemcima je poništen gol.

Niko Šloterbek je glavom savladao Kaspera Šmajhela nakon kornera, ali je gol poništen zbog faula u napadu.

Nije, ipak, to obeshrabrilo Nijemce, koji su dominirali i igrali izuzetno ofanzivno.

Ali, Šmajhel je blistao na golu, pa je zaustavio sve (dobre) pokušaje “pancera”.

Meč je prekinut poslije 35 minuta igre, zbog grmljavine koja je vrlo brzo prerasla u oluju.

Sudija Majkl Oliver je povukao igrače u svlačionice, dok se nisu stvorili uslovi za povratak i nastavak igre.

U preostalih deset minuta, Danci su imali dvije velike šanse, ali je Manuel Nojer sada zablistao i skinuo zicer Rasmusu Hojlundu.

Drugi dio igre počeo je baš kao i prvi – poništenim golom.

Samo, sada je “deblji kraj” izvukla Danska.

Joakim Andersen je smjestio loptu u mrežu posle gužve u kaznenom prostoru, ali je VAR soba vidjela da su Dilejnijevi prsti bili u ofsajdu, prije nego što je dodao loptu Andersenu.

A baksuzni Andersen, samo nekoliko minuta kasnije odigrao je ključnu ulogu na drugoj strani.

Lopta ga je pogodila u ruku, a VAR je dosudio penal za Nijemce.

Kai Haverc je sigurno izveo i donio Njemačkoj prednost.

Danci su se otvorili, krenuli ofanzivnije, a to je kaznio Džamal Musijala u 68. minutu.

Pobjegao je zadnjoj liniji, a onda preciznim udarcem matirao Šmajhela.

Danci su igrali hrabro do kraja, pokušavali da se vrate u meč, ali nisu uspjeli da dođu do gola.

Njemačka će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Španija – Gruzija.

Plasman u četvrtfinale izborila je reprezentacija Švajcarske, koja je pobijedila Italiju sa 2:0.

Izvor: Bl portal