Bijeljinskoj Zvijezdi 09 prijali penali

10.11.2022. - Sport

Fudbaleri Zvijezde 09 i Laktaša prvi su polufinalisti Kupa Republike Srpske za sezonu 2022/23

Prvoligaš iz etno-sela Stanišići savladao je na gostovanju Tekstilac u Derventi poslije boljeg izvođenja penala sa 6:3 (susret je u regularnom toku završen rezultatom 2:2). Poveli su gosti u 12. minutu pogotkom Miloša Sekulovića, da bi odmah nakon ulaska u igru u 46. minutu izjednačio Ognjen Obradov. U 50. minutu novu prednost gostima donio je Nemanja Kojić, a igrači Tekstilca izjednačili su  u 87. minutu pogotkom Ognjena Ignjića. Prilikom izvođenja penala domaći nisu uspjeli da realizuju dva jedanaesterca, dok su sve četvorica izvođača gostiju bili precizni, što je bilo dovoljno za plasman u polufinale, piše Glas Srpske.

Laktaši su u Janji savladali domaće Podrinje sa 2:0 pogocima Ognjena Škorića u 68. i Davida Vukovića u 90+2. minutu

Susret između drugoligaša Stakorine iz Čajniča i Krupe biće odigran 16. novembra, dok još nije poznato kada je na programu preostala, četvrta četvrtfinalna utakmica. U njoj će Slavija iz Istočnog Sarajeva biti domaćin pobjedniku duela osmine finala između Sutjeske iz Foče i banjalučkog Borca, koji se igra 24. novembra.

izvor:Glas Srpske/Agencije/FOTO:FK Zvijezda09