Mobing je jedna od vodećih disciplina u bijeljinskoj Gradskoj upravi, upozoravaju radnici duže vrijeme. Najbolje to na svojoj koži osjeća Brano Grujičić, koji mjesecima pokušava da se izbori sa nepravdom. Dugogodišnji radnik nema čak ni stolicu i sto na radnom mjestu.
“Ponovo sam poslao zahtjev, gdje zahtijevam da nezavisna tročlana komisija, što se kaže jednim žargonom, na licu mjesta, utvrdi činjenično stanje, da li imam računar, da li imam radni sto, da li imam stolicu, i da li u kancelariji na osam kvadrata je sedamnaest službenika , što je nemoguće obavljati svoje dužnosti”, rekao je Brano Grujičić, radnik Gradske uprave Bijeljina.
Zbog borbe za istinu ovih dana protiv njega je pokrenut disciplinski postupak na osnovu falsifikovanog “izveštaja o radu”.
“Gdje se na ovom izvještaju ne vidi potpis šefa odsjeka, ne vidi potpis načelnika odjelenja, ne vidi pečat Odsjeka za civilnu zaštitu, ne vidi pečat odjelenja za boračko-invalidsko i civilnu zaštitu. Gdje se jasno vidi falsifikat mog potpisa”, dodaje Grujičić.
Posebno je ponižen ponašanjem v.d. načelnika Odjeljenja za boračko invalidsku zaštitu, koja mu nije dozvolila odlazak ljekaru, obraćajući se pogrdnim riječima i prijeteći mu da će ostati bez posla. Sve ovo rezultat je njegove borbe za istinu, kaže.
“Samo zbog istine, što sam postavio pitanje i što sad postavljam, ko je potrošio 300 miliona maraka, ko je rasporedio 1.200.000 oštete za poljoprivredu bez pravilnika, bez potpisa korisnika, ko je donio 25.000 maraka na vikendicu da kupujemo glasove. Ko je isplatio 126 zaključaka prema firmi Modosoro, preko 6.000 maraka, bez javnih nabavki?”, kaže Grujičić.
Zbog svega ovoga Grujičić sutra podnosi nove krivične prijave protiv gradonačelnika, načelnika Odjeljenja za boračko invalidsku zaštitu, službenika Odsjeku ljudskih resursa zbog zloupotrebe službenog položaja, nesavjesnog rada u službi i falsifikovanja dokumenata.
Ni danas kao ni ranije ni jedan odgovor na postavljena pitanja o ovoj situaciji nismo dobili ni od Gradske uprave, ni od gradonačelnika.