Engleskinju ljubav dovela do sela kod Bratunca (Video)

19.08.2024. - Društvo

Dok mnogi odlaze iz BIH u potrazi za boljim životom, bračni par Simeunović odlučio se vratiti iz Londona u Jaketiće, nadomak Bratunca i tu započeti život. 

Da li ste sigurni da se želite preseliti u Jaketiće, pitanje je koje su prijatelji i rodbina postavili Engleskinji Feji i Draganu Simeunović kada su im rekli da se žele preseliti u ovo mjesto.

Devastirano i zaraslo selo, 30 kilometara udaljeno od Bratunca bez pristupnog puta i vode, ali sa predivnom prirodom i mirom koji su ovom bračnom paru bili dovoljni za odluku da žele živjeti ovde, a ne u Beogradu ili Londonu. 

“Došli smo sa mojim roditeljima na groblje kod Draganovih dede i babe i sa njegovim roditeljima smo došli u Jaketiće. I odmah sam se zaljubila u ovo selo. Imala sam osjećaj da sam već bila ovde na neki način”, prisjeća se Feji. 

A njihova ljubavna priča počela je prije četiri godine na ostrvu Patmos u Grčkoj. 

Kada su se sreli znali su kažu da je to to. Dragan je našao životnu saputnicu koja je spremna sa njim koračati rame uz rame. A ljubav je, kažu, krunisana brakom baš ovdje gdje su odlučili i nastaviti svoj život. 

“Sticajem čudnih okolnosti ostao sam kod prijatelja u njihovom odmaralištu, i onda su me oni zamolili da sačekam prijateljicu njihovog prijatelja i da joj dam ključeve kuće u kojoj je trebala boraviti i ja sam je sačekao u luci i to je bila Feji i dao sam joj ključeve od te kuće i ona je otključala moje srce i to je bio početak i kraj”, priča Dragan. 

Dragan je prije deset godina odlučio da se želi vratiti u selo gdje su rođeni njegov deda i otac. A Feji je to podržala. Zaljubila se u Dragana, Jaketiće i ajvar. I dok drugi bježe glavom bez obzira iz ovakvih mjesta oni su poslušali zov duše i puni su planova.

“Kada sam bila u Londonu sanjala sam da živim u mjestu gdje migu da hodam i da uberem povrće, voće, bilje. I sad učim o ljekovitom divljem bilju koje ovde raste i na moje zadovoljstvo pravim ulja i kremice”, kaže Feji. 

Dragan kaže da im je san da organizuju žensko preduzetništvo u Jaketićima.

 “Ne zato što je moderno i što žene treba da se aktiviraju jer su one uvjek bile aktivne. Ja ne bih postojao da moja majka nije bila dovoljno aktivna da me rodi. Nego žensko preduzetništvo jer su žene održavale život na selima”, objašnjava Dragan. 

I dok idu ka realizaciji planova, drže časove engleskog jezika.

Danas su njihovi prijatelji i rodbina oduševljeni onim što su napravili i rado im dolaze u goste. A život sa prirodom i od prirode sve je više shvatljiv i primamljiv ljudima oko njih. Dok i sami uče kako živjeti na selu oni oživljavaju ono što su drugi pustili da umre- pravo bogatstvo i potencijal naše zemlje. 

Izvor:RTVBN