U zgradi poznatijoj kao “Supereta”, u Ulici Knjeginje Milice, gdje je nekada postojao prvi bijeljinski market, a sada se nalazi ugostiteljski objekat, već desetak dana stanari ne piju vodu za piće iz gradskog vodovoda, već koriste vodu iz cisterne.
Postoje osnovane sumnje, kako su javili neki mediji, da je voda onečišćena fekalijama. Sumnja se da je zagađenje vode izazvao iskopani bunar u podrumu zgrade koji koristi vlasnik ugostiteljskog objekta, te da se voda iz tog bunara pomiješala sa gradskom vodom.
Institut za vode je, nakon analize zagađene vode, utvrdio da su u vodi prisutne fekalne bakterije.
Stanari “Superete” sumnjaju na to da je do zagađenja vode za piće u njihovoj zgradi nastupilo nakon iskopavanja crpnog bunara u podrumu stambenog objekta u koji se slivala fekalna voda. Pored zgrade iskopan je i upojni bunar za otpadne vode, a on je udaljen svega desetak metara od crpnog bunara.
Predsjendik Zajednice etažnih vlasnika “Supereta” Amir Redžepović kaže da stanari još uvijek koriste vodu za piće iz cisterne, da se još uvijek uzimaju uzorci vode na ispitivanje iz njihove zgrade.
“Vjerujemo da će u ponedjeljak uslijediti nove analize, da će biti obavljeno i ispiranje hlorom vodovodnih cijevi u našoj zgradi, nakon čega bi trebalo ovaj problem da bude riješen. Predstavnici “Vodovoda” su nam rekli da su instalacije zagađene, te da će oni preduzeti neophodne mjere na čišćenju vodovodnih cijevi”, kaže Redžepović.
U međuvremenu je i Okružno javno tužilaštvo Bijeljina formiralo predmet i pokrenulo istragu povodom slučaja zagađenja vode za piće u stambeno – poslovnom objektu “Supereta”. Kako se moglo dogoditi, odnosno dozvoliti da u 21. vijeku, u centru grada koji broji pedesetak hiljada stanovnika, u stambenom objektu dođe do ovakvog problema, trebalo bi da odgovore nadležni organi i službe koje se bave izdavanjem raznoraznih dozvola, ali i kontrolom poslovanja privrednih subjekata, odnosno, prije svega, i zdravljem ljudi.
Bijeljina.com