Јuče hladni, a danas mlaki radijatori u stanovima i ustanovama koji se griju na Gradsku toplanu u Bijeljini. Preko noći nabavljen je ugalj, ali kako i koliko – bez odgovora iz Gradske uprave. Očigledno je da se, kao i prethodne četiri godine, samo gasi požar.
Nema sistemskog rješenja o daljem funkcionisanju preduzeća koje grca u dugovima, i u čiju direktorsku fotelju niko ne želi.
Neizvjesna sezona grijanja za korisnike Gradske toplane u Bijeljini. Hladniji dani su pred nama, ali rješenje problema nije na pomolu.
Gradska uprava toplani je nedavno uplatila oko 120.000 maraka. Po kom osnovu i za koje namjene, nije poznato. Toplana je i pred sudom zbog dugovanja dobavljačima za ugalj.
“Postoji dug od 700.000 maraka koji je neizmiren i upitno je kompeltno poslovanje Gradske toplane i način njihovog daljeg materijalno-finasnijakog poslovanja”, naglasio je Miloš Stevanović, pravni zastupnik kompanije “Ilić trgovina” iz Zvornika.
Skupština grada je proteklkih godina kratkoročnim rješenjima i velikim novčanim sredstvima, koja su dostigla i dva miliona naraka, gasila požar u Toplani, ali problem nije trajno riješen.
” Nije proširena toplovodna mreža, sad vidimo da imaju problem sa nabavkom uglja da su im krivi i Zakon o javnim nabavkama koji je isti za sve lokalne zajednice, za sva preduzeća i sve institucije u BiH. Svi imaju taj isti zakon svi imaju tu Kancelatriju za razmatranje žalbi tako da mislim da se moralo odgovornije pristupiti i na vrijeme razmišljati o nabavci uglja. Oni imaju nabavku jednog artikla”, poručio je Aleksandar Đurđević, predsjednik Skupštine grada Bijeljina.
Iz godine u godinu Gradska toplana ima sve manje korisnika, a razlozi za to su loš kvalitet grijanja i česti kvarovi na toplovodnoj mreži.
Izvor:RTRS