Okružni sud u Banjaluci oslobodio je Konstantina Savića, pravnika iz Teslića, optužbi za napad na sudiju i javnog tužioca.
On je oslobođen optužbe jer, kako navode iz Suda, nije dokazano da je učinio krivično djelo za koje je optužen.
Savić je u prvostepenom postupku bio oslobođen optužbi da je ometao sudiju u obavljanju sudijske dužnosti, a tu presudu ukinuo je Vrhovni sud Republike Srpske i slučaj vratio na novo suđenje.
Optužnica je Savića teretila da je 23. novembra 2020. godine spriječio i omeo sudiju Osnovnog suda u Tesliću Jelenu Filipović u vršenju sudijske dužnosti prilikom obavljanja uviđaja na licu mjesta, radi ometanja posjeda.
Kako je tada bilo navedeno u optužnici, Savić je došao do parcele te je odbio da se udalji kada ga je sudija upozorila da ne može da bude prisutan, jer je u istom predmetu predložen za svjedoka.
“Savić je tada izjavio da će se udaljiti pod prinudom, ako tako sudija naloži i da se nalazi na privatnom posjedu i da ne treba da se udalji zbog toga što je ovlaštenik E. S. Kazao je da ne želi da sud narušava privatni posjed i vlasništvo, a zatim nakon što je postupajući sudija vještaku iz Banjaluke naložila da pristupi, nije dozvolio da vještak izvrši radnju dokazivanja vještačenje”, navodilo se u optužnici.
Takođe se navodilo i da je Savić odbio da se pomjeri da bi vještak mogao da obavi posao te je izjavio da ne dozvoljava da se pristupi na parcelu, čime je spriječio i omeo postupajućeg sudiju u vršenju sudijske dužnosti.
Međutim, Sud ga je oslobodio ovih optužbi.
Savić je inače postao poznat 2016. godine kada se kandidovao za načelnika opštine Teslić.
On je tokom predizborne kampanje obećao da će otpustiti svu administraciju koja je stranački zaposlena.
Tada nije dobio dovoljno glasova, ali se i 2020. godine kandidovao za načelnika opštine i opet nije imao uspjeha.
Savić je bio optuživan i za lažnu prijavu da se u Srednjoškolskom centru “Jovan Dučić” nalazi bomba i na sudu je oslobođen optužbi usljed nedostatka dokaza.
Kasnije je na Ustavnom sudu BiH dobio presudu da mu je povrijeđeno pravo na pravično suđenje, zbog čega je Vlada Srpske bila obavezana da mu isplati 1.000 KM i zateznu kamatu na ime naknade nematerijalne štete zbog kršenja prava na donošenje odluke u razumnom roku uz obavezu.