Centralni ispraćaj za 650 djece i mladih sa Kosova i Metohije biće organizovan danas u 12.00 časova u Etno-selu „Stanišići“ kod Bijeljine, čime se završava njihov sedmodnevni boravak u Republici Srpskoj.

Mališani nakon ispraćaja kreću nazad put Kosmeta, a tokom protekle sedmice boravili su kod svojih vršnjaka i porodica domaćina u 20 gradova i opština širom Srpske, u okviru tradicionalnog projekta „Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske“.
Banjalučki Odbor za pomoć Srbima na Kosovu i Metohiji izrazio je najdublju zahvalnost humanim porodicama koje su nesebično otvorile vrata svojih domova, kao i Srpskoj pravoslavnoj crkvi i institucijama na svesrdnoj podršci.
Projekat je uspješno realizovan, a organizatori se zahvaljuju svima koji su učestvovali i izražavaju nadu da će se ova plemenita tradicija nastaviti i u budućnosti.