Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić rekao je danas da je Srpska uradila sve da izbjegne arbitražu sa “Elektrogospodarstvom Slovenije” u Vašingtonu.
Minić je naveo da je Vlada Republike Srpske na današnjoj sjednici razmotrila informaciju o aktivnostima na zaključenju ugovora o poravnanju između BiH i “Elektrogospodarstva Slovenije”.
– Ovo je bio jedan mač nad vratom koji sada stavljamo ad akta. Imali smo problem sa Rudnikom i termoelektranom “Ugljevik”, koji je eskalirao i dobro je da smo to riješili – istakao je Minić.
Na pitanje da li će doći do povećanja plata ministrima i predsjedniku Vlade Republike Srpske potpisivanjem posebnog kolektivnog ugovora za zaposlene u 31 javnoj službi, on je rekao da, ako se ovo odnosi na ministre, i treba da im plata bude povećana.
– Ako se ne bude odnosilo, onda ništa. Želim da ministri imaju veoma visoke plate, ali da rade u punom gasu i budu na raspolaganju građanima 24 časa. Nije pošteno da neki direktori domova zdravlja ili komandiri policijskih stanica imaju veće plate – naglasio je Minić.