Bijeljinski vodovod izdao je saopštenje u kojem navodi da je strogo zabranjeno nezakonito korištenje vode sa hidranata, jer dovodi do smanjenog pritiska vode na sistemu javnog vodosnabdijevanja i povećanog broja kvarova na mreži.
“Ukoliko se na terenu evidentira neovlaštena potrošnja sa hidranata, izvršiće se isključenje sa hidrantske mreže, te će biti pokrenuti postupci pred nadležnim organima gonjenja”, saopšteno je iz Vodovoda.
Napominju da će u narednom periodu biti provedena kontrola svih hidranata i potrošnje sa istih.
“Apelujemo na građane da ne vrše zloupotrebu hidranata, a ukoliko imaju saznanja o predmetnoj zloupotrebi da istu prijave A.D. “Vodovod i kanalizacija“ Bijeljina, odnosno nadležnom organu”, dodaje se u saopštenju Vodovoda.