Vitomira Draganića iz Bijeljine, dok se sinoć vraćao sa posla, u centru grada, napao je čopor pasa.
„Prilikom povratka sa posla, kretao sam se Ulicom Meše Selimovića u centu grada i u jednom momentu čuo sam lavež pasa iza sebe i ubrzo sam osjetio ugriz u lijevu potkoljenicu. Okrenuo sam se, vidio tri do četiri psa, jedan me je ugrizao i ubrzo nakon toga i drugi. Pošao sam da se odbranim. Oni su bili agresivni i u jednom momentu su odustali. Pogledao sam nogu, vidio sam krv i odmah sam pozvao policiju“, započinje Draganić izjavu za “InfoBijeljina”.
Draganić je odmah otišao u Hitnu pomoć bijeljinskog Doma zdravlja gdje mu je ukazana pomoć i propisana određena terapija.
„Danas sam išao kod infektologa koji su mi saopštili da je takav slučaj prijavljen i prije dva dana, isto u centru grada, otprilike na istom mjestu, te se vjerovatno radi o istom čoporu pasa. Mislim da je problem i što nadležni nemaju informacije odakle su došli ti psi, da li imaju bjesnilo, velika je nepoznanica“, dodaje Draganić.
On navodi da će prijavu podnijeti nadležnom gradskom odjeljenju, ali da će angažovati i advokata.
„Ja ću podnijeti zahtjev nadležnom odjeljenju, prikupiti kompletnu medicinsku dokumentaciju, zapisnik od policije, i kada prikupim sve angažovaću advokata. Ugostiteljski radnici u obližnjem kafiću već kažu da danima imaju problem sa tim čoporom pasa koji su u centru grada. Navode i da su prijavljivani nadležnim organima, ali da još niko nije reagovao i da ništa ne preduzima“, zaključuje Draganić.
Iz Advokatske kancelarije Stevanović su za “InfoBijeljinu” rekli da je Odjeljenje za stambeno-komunalne poslove Grada Bijeljina nadležno da rješava ovakve situacije kada se desi da pas lutalica napadne građanina.
„U ranijim mandatima u prethodnim sazivima Gradske uprave dešavali su se često takvi problemi. Grad je dužan da obezbijedi tzv. šintersku službu i npr. dok sam ja bio gradski menadžer, tada je bio ogroman problem u gradu sa psima lutalicama. Bio je problem sa starijim ljudima koje su napadali, a bilo je i slučajeva napada na djecu“, rekao je Miloš Stevanović, advokat.
Stevanović dodaje da su štete koje se dosuđuju u iznosu od par stotina maraka, a može ići i ka više, u zavisnosti od toga kakve su posljedice.
„Svaki građanin ima pravo da, ukoliko Grad ne odgovori, može tužiti i putem suda tražiti naknadu štete, što je rijetkost, jer Grad obično reaguje i isplaćuje štetu. Za dokazivanje je potreban dokaz ljekara o povredi, a svakako je poželjno taj slučaj prijaviti policiji“, rekao je Stevanović.
Izvor: infobijeljina.com